Grafikus
Kreatív ágazat – képző- és iparművészet terület képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A grafikus tervezőstúdiókban, reklámügynökségeknél, könyv- és lapkiadóknál vagy saját vállalkozásban végzi szakmai tevékenységét. Munkája során vezetőtervező mellett a grafikai tervezési folyamatban különböző szakmairányú tevékenységeket és kisebb önálló tervezési munkát végez. A grafikus olyan vizuális és rajzi kultúrával rendelkező kreatív szakember, aki a grafika különböző szakterületein önálló véleményalkotásra, esztétikai és szakmai feladatok igényes megoldására alkalmas.
Ajánlott minden fiatal számára, aki szereti a kreatív alkotómunkát, ugyanakkor aktívan részt szeretne venni napjaink környezetkultúrájának alakításában, alkotó emberként kíván együtt dolgozni az üzleti világ és a vállalkozói szféra szereplőivel. Ez a szakma a kreatív ipar sok más területével is kapcsolatban áll. Az internet, a mozgóképgyártás, a nyomdaipar és a média területei mind lehetőséget nyújtanak az ismeretek bővítésére. Tudása alapján alkalmas tanulmányai folytatására a különböző rokon szakterületeken, valamint lehetősége nyílik továbbtanulásra a művészeti egyetemeken.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Kreativitás, kézügyesség, önállóság, precizitás, jó kommunikációs készség, együttműködési készség, szervezési készség, csapatmunka.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- jellemzően önálló vállalkozási formában vagy társas vállalkozásokban vállal munkát;
- fontos személyes tulajdonsága az együttműködési készség, a tervező és kivitelező munkától függően sokféle megrendelővel és a társ szakma képviselőivel dolgozik együtt;
- tevékenységéből fakadóan aktív alakítója közvetlen és tágabb vizuális környezetének;
- tervező munkájában össze tudja hangolni az esztétikai igényeket a megrendelő üzleti céljaival.
ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
Szakmajegyzék száma: 502131609
Felvehető létszám: 32 fő.
FIGYELEM! Az oldal tetején (első bekezdés) olvasható információ HIBÁS. A képzés felnőttek szakmai oktatásában 2 éves és érettségi szükséges a szakmai képzés megszerzéséhez.