Szegedi Szakképzési Centrum

OM kód: 203052/003 | 6720, Szeged Horváth Mihály u. 2-6.

Szegedi SZC Vedres István Technikum

HírekKözérdekű adatokEgészségügyKRÉTA

Alapítványaink

AZ “ÉPÍTŐIPARI SZAKEMBERKÉPZÉSÉRT” ALAPÍTVÁNY

Az Alapítvány székhelye: 6720 Szeged, Horváth Mihály utca 2.

Adószáma: 19084114-1-06

Az Alapítvány azzal a céllal jött létre, hogy az építőipari szakmai középfokú képzést segítse, és a tehetséges tanulókat anyagi támogatásban részesítse ismereteik bővítése érdekében. Az alapítója Körtvélyessy Péter volt. Jelenleg a kuratórium elnöke Polgárné Asztalos Judit, tagjai pedig Petri Gergő és Kardos Imre. Az Alapítvány kuratóriuma rendelkezik az alapítványi vagyonnal és dönt annak felhasználási módjairól és sorrendjéről. Az Alapítvány eddig is támogatta, és remélhetőleg a jövőben is támogatni fogja a belföldi és külföldi tanulmányutakat, a tanulmányi versenyeket, a szakirodalom beszerzését, a nemzetközi tanulmányi anyagok biztosítását, a pályázatok és gyakorlatok lebonyolítását. Az Alapítvány nyitott, hozzá minden magyar és külföldi állampolgár, jogi személy csatlakozhat, amennyiben egyetért az Alapítvány céljával. Az Alapítványhoz csatlakozni lehet konkrét befizetésekkel, az Alapítvány céljai megvalósítását elősegítő eszközök, valamint szolgáltatások biztosításával.

A “SZEGEDI VEDRES ISKOLA JÖVŐJÉÉRT” Oktatást és Intézményt Támogató Alapítvány

Alapítvány címe: Szeged, 6720, Horváth Mihály utca 2.

Számlaszáma: 11100403-18465576-10000001

Adószáma: 18465576-1-06

Volt tanítványaink és építőiparhoz kapcsolódó szakemberek hozták létre 1999 őszén. A kuratórium elnöke Szögi László. Az alapítvány bevétele elsősorban a személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlásából és önkéntes befizetésekből származik. (Az alapítvány közhasznú, a támogatási összeg az adóalapból levonható.) Az alapítvány elmúlt 18 év alatt számos alkalommal segítette az iskola munkáját, elsősorban a diákság rendezvényeinek lebonyolításában és a legsikeresebbek megjutalmazásában vett részt. Az elkövetkezőkben még nagyobb mértékben támaszkodnánk rá, különösen az iskola belföldi és nemzetközi kapcsolatainak ápolásában szánunk neki egyre nagyobb szerepet.

Az alapítvány általános céljai:

• a szegedi Vedres István Építőipari Szakgimnázium támogatása;
  • hozzájárulni az iskola oktató-nevelő tevékenysége feltételeinek javításához;
  • lehetőséget teremteni a kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulók jutalmazására;
  • részben vagy egészben átvállalni a tanulmányi versenyekkel kapcsolatos költségeket;
  • az intézmény felújításához, bővítéséhez, korszerűsítéséhez anyagi támogatást nyújtani;
  • az iskola szellemiségét, hírnevét gazdagítók, öregbítők megbecsülése;
  • az iskola külső kapcsolatainak elősegítése;
  • az egész iskolaközösséget átfogó rendezvények támogatása;

Szegedi Szakképzési Centrum

Szegedi SZC Vedres István Technikum

6720, Szeged Horváth Mihály u. 2-6.

Telefon: +36 (62) 547-160

E-mail: info@vedresiskola.hu