Mozgókép- és animációkészítő
Kreatív ágazat – hang-, film- és színháztechnika terület képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A mozgókép- és animációkészítő a videófilm, a rajzfilm, a mozgókép és a számítógépes animáció területén végez alkotó munkát, szakszerűen tudja kezelni és alkalmazni a feladataihoz kapcsolódó számítástechnikai eszközöket, digitális kép- és hangkezelő programokat, valamint fotó, videó, világítás- és hangtechnikai eszközöket.
Ajánlott minden fiatal számára, aki egyaránt képes elmélyült egyéni munkavégzésre és konstruktív csapatmunkára, türelmes és kreatív, van tehetsége a rajzoláshoz, valamint lépést tud tartani egy folyamatosan változó szakma technikai környezetével. Ajánlott azoknak is, akik később egyetemi szinten is szeretnék folytatni mozgóképi tanulmányaikat.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Jó kézügyesség és rajzkészség, térlátás, a részletekből az egészre való következtetés képessége, kreatív gondolkodás, informatikai alapismeretek, műszaki érdeklődés, munkabírás, csapatmunka.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- alkalmas a különféle animációs stúdiók technikai igényei szerint beállítási-rajz készítő, forgatókönyv (storyboard) rajzoló, sík és plasztikus figuratervező, mozdulatterv rajzoló, animációs operatőr, háttér készítő, kellék- és bábkészítő, 3D modellező és számítógépes utómunka feladatok ellátására;
- alkalmas TV és filmstúdiókban segédoperatőri, világítástechnikai, hangtechnikai, vágó, számítógépes grafikai és vizuális effekt készítő asszisztensi feladatok ellátására;
- képes a TV, film és animációs stúdiókban a kiadott feladatokat határidőre elvégezni;
- önálló vállalkozóként képes saját munkájának megtervezésére és szervezésére.
ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
Mozgókép- és animációkészítő (Kreatív ágazat)
Szakmajegyzék száma: 502111610
Mozgókép- és animációkészítő kódszáma: 0303
Felvételi pontszámítás:
Hozott pontok: általános iskolai 7. osztály év végi és 8. osztály félévi osztályzatok összege magyar nyelv és irodalomból, matematikából, történelemből, idegen nyelvből és rajzból: maximum 50 pont.
Magyar nyelv központi írásbeli vizsga: maximum 50 pont
Matematika központi írásbeli vizsga: maximum 50 pont
Szóbeli vizsga: maximum 25 pont
Összesen elérhető pontszám: 175 pont
Szóbeli vizsga menete:
Látvány utáni tanulmányrajz készítése.
Kreatív rajz készítése.
Szóbeli elbeszélgetés hozott portfólióról (6-10 rajz).
Szükséges felszerelés:
rajzeszközök - grafit ceruzák, filctollak, színes ceruzák, saját, korábbi tanulmányok alatt készült rajzok, személyi igazolvány és lakcímkártya
Oktatott nyelvek: angol vagy német.
A szakmákról bővebben: www.ikk.hu
Bővebb információk:
Tájékoztató a középiskolai beiratkozáshoz: útmutató